Scrimă: Echipa CS Dinamo 1 a câștigat titlul național. CSA Steaua și CSM Iași au completat podiumul
Vineri 29 martie în Sala de Scrimă ” Ana Pascu” din București s-a disputat Campionatul Național de sabie masculin, etapa pe echipe.
Navigare autor
Vineri 29 martie în Sala de Scrimă ” Ana Pascu” din București s-a disputat Campionatul Național de sabie masculin, etapa pe echipe.
Joi 28 martie 2019 s-au disputat partidele din etapa a 20-a a Ligii Florilor la handbal feminin, iar surprizele nu au încetat să apară.
În perioada 14-15 mai 2019 la Alexandria se va desfășura Final Four-ul Cupei României la volei feminin.
Clubul Sportiv Municipal București impreună cu Primăria Capitalei, invita cluburile de judo să ia parte la prima ediție a competiției “Cupa CSM București Judo ”, la sala Agronomia din Bucuresti, in perioada 19-20 aprilie.
Tiberiu Dolniceanu, legitimat la CS Dinamo București, a câștigat titlul național la sabie masculin, individual, după ce în finală s-a impus în fața unui al coleg dinamovist, Iulian Teodosiu.
În perioada 28 martie – 2 aprilie 2019 în Sala de Scrimă ”Ana Pascu” din București se desfășoară Campionatele Naţionale de seniori, pentru sabie, spadă și floretă.
Din cauza faptului că în perioada 5-14 aprilie se desfășoară Campionatul European de Lupte la Sala Polivalentă (prefațat de o competitie de Grappling, organizată de Federația Română de Lupte), Clubul CSM București este nevoit să își mute meciul cu Metz Handball, din EHF Champions League, la SALA DINAMO. Partida va fi jucată în data de 5 aprilie, la ora 19:00.
Echipa de volei masculin SCM U Craiova a urcat în scaunul de lider al Diviziei A1 după ce s-a impus la capătul a patru seturi pe terenul formatiei Volei Municipal Zalău, în partida care a contat pentru etapa a II-a a Fazei a II-a.
200 de copii cu Sindrom Down, printre care și medaliații de la Jocurile Mondiale Special Olympics de la Abu Dhabi ( acolo unde au luat startul 7500 sportivi din 190 țări), au avut parte de o mare surpriză. Mai mulți campioni ai Clubului Sportiv Municipal din București au sărbătorit retroactiv alături de ei Ziua Mondială a Sindromului Down.