Tenis de masă: Două medalii de argint pentru România la Openul Italiei
Echipele de tenis de masă juniorii II, feminin și masculin, ale României au obținut în această seară medaliile de argint la Openul Italiei, disputat la Lignano.
Navigare autor
Echipele de tenis de masă juniorii II, feminin și masculin, ale României au obținut în această seară medaliile de argint la Openul Italiei, disputat la Lignano.
CSM Arcada Galați, ACS Volei Municipal Zalău și SCM U Craiova s-au impus în primele meciuri din Faza a II-a a Diviziei A1 la volei masculin, locurile 1-6. Cele trei formații au obținut câte 3 puncte fiecare.
Samuraiul Laura Coman, legitimată la CS Dinamo București, este noua campioană europeană la pușcă aer comprimat 10 m.
Echipa de handbal masculin CSM București va întâlni astăzi, 23 martie 2019, echipa bosniacă RK Borac Banja Luka, Sala Dinamo – ora 17:30, în prima manșă a sferturilor Cupei Challenge.
Din cauza faptului că în perioada 5-14 aprilie se desfășoară Campionatul European de Lupte la Sala Polivalentă (prefațat de o competitie de Grappling, organizată de Federația Română de Lupte), Clubul CSM București este nevoit să își mute meciul cu Metz Handball, din EHF Champions League, la SALA DINAMO. Partida va fi jucată în data de 5 aprilie, la ora 19:00.
În perioada 5-7 aprilie 2019 în Sala Sporturilor ”Iftimie Ilisei” din Medgidia se va organiza turneul de promovare în Divizia A1 la volei feminin, competiție la care vor participa cele mai bune 4 echipe din Seria Est
Federaţia Română de Atletism va organiza in data de 30 martie 2019 la Şuncuiuş, judeţul Bihor, prima ediţie a Campionatului Naţional de Alergare Montană de Ultramaraton.
In perioada 20-23 martie gimnastii Marian Dragulescu si Adelin Kotrong participa la etapa de Cupa Mondiala de la Doha.
Vineri 22 martie 2019 se dă startul meciurilor din faza a II-a a Diviziei A1 la volei masculin. Play-Off-ul este deschis de partida dintre CSM Arcada Galați și CSM București, vineri de la ora 17:00.