Polo: Steaua București a câștigat Cupa României
Sâmbătă, 19 ianuarie 2019, la Bazinul Ghecea s-a disputat finala Cupei României la polo pe apă între CSA Steaua București și CSM Digi Oradea.
Navigare autor
Sâmbătă, 19 ianuarie 2019, la Bazinul Ghecea s-a disputat finala Cupei României la polo pe apă între CSA Steaua București și CSM Digi Oradea.
Echipa de handbal feminin CS Măgura Cisnădie a disputat sâmbătă 19 ianuarie a treia partidă din Grupa A a Cupei EHF.
Echipa de dublu feminin formată din Elizabeta Samara și Bernadette Szocs a obținut medalia de bronz la Openul Ungariei
Sâmbătă, 19 ianuarie, la centrul Expozițional ”II Tari” din Marcianise, Italia, s-a disputat Cupa Europei la spadă feminin, competiție la care România a fost reprezentată de spadasinele de la clubul CSA Steaua București: Ana Maria Popescu, Alexandra Predescu, Greta Vereş, Raluca Sbârcia şi antrenorul Cornel Milan.
Vineri 18 ianuarie s-au disputat alte două partide din etapa a 13-a a Ligii Florilor la handbal feminin, ultima etapă din turul campionatului.
CSM București a început returul Diviziei A1 la volei feminin cu o victorie de 3 puncte. ”Tigroaicele” s-au impus în minimum de seturi, pe teren propriu, în fața formației CSM Târgoviște.
Sâmbătă, 19 ianuarie 2019, la Caserta(zona Napoli, în Italia, va vea loc o nouă ediție a Cupei Europei la spadă feminin, competiție ce va reuni la start echipe campioane naționale din cele mai puternice țări.
Etapa a 10-a a Diviziei A1 la volei feminin continuă sâmbătă 19 ianuarie cu partida dintre CSM București și CSM Târgoviște.
Echipa de handbal feminin SCM Craiova a disputat vineri, 18 ianuarie, a treia partidă din grupele Cupei EHF, de această dată în compania formației HC Podravka Vegeta di n Croația.