Dinamo a realizat primul transfer la echipa de volei feminin

CS Dinamo București a realizat un prim transfer în vederea conturarii echipei de volei feminin pentru noul sezon competițional.

Se alătură formației alb-roșii voleibalista Alexandra Sobo!

Aceasta sosește de la CS Rapid București unde, sezonul trecut, a fost al 3-lea best blocker al campionatului cu 75 de blocaje și s-a clasat pe locul 4 pentru cea mai eficientă jucatoare la atac, cu un procent de 47% conform FRVolei.

Alexandra evoluează pe postul de centru, măsoară 1.91m înălțime și are în cariera sa două titluri de campioană a României, 4 cupe ale României, 1 Cupă Balcanică, 1 Supercupă a României. A fost componentă a echipei naționale de senioare a României.

Jucătoarea născută în Cluj-Napoca a mai evoluat la: Unic Piatra Neamț, Știința Bacău, CSM Târgoviște, CSM București și CS Rapid București.