Argint cu reflexii de aur: Sabrerii tricolori sunt vicecampioni ai Europei la Antony!
Echipa masculină de sabie a României a cucerit medalia de argint la Campionatele Europene de Scrimă desfășurate la Antony, în Franța. Vlad Covaliu, Radu Nițu, Răzvan Ursachi și George Dragomir au oferit o demonstrație superbă de maturitate sportivă, unitate și determinare tactică. Românii au luptat de la egal la egal cu marile forțe ale scrimei […]