Programul meciurilor de handbal, volei și baschet transmise la tv în perioada 13 – 20 noiembrie 2017

Data: 12 noiembrie 2017, 19:34 | Autor: Nănuț Mădălina

În perioada 13 noiembrie – 20 noiembrie iubitorii sportului de sală vor putea urmări în direct la Telekom Sport, Digi Sport și TVR o serie de meciuri din handbal, volei și baschet din competițiile naționale și internaționale: Liga Florilor, Liga Zimbrilor, EHF CHAMPIONS LEAGUE, EHF VELUX CHAMPIONS LEAGUE, Divizia A1 la volei feminin, Divizia A1 la volei masculin Liga Națională de baschet masculin și feminin, dar și meciuri ale echipelor naționale de baschet.

HANDBAL FEMININ
Liga Florilor – marți 14.11.2017 – Etapa a 10-a
HC Dunărea Brăila – HC Zalău, ora 18:15, Telekom Sport și Digi Sport
Liga Florilor – miercuri 15.11.2017 – Etapa a 10-a
CSM București – U Cluj, ora 19:00, Telekom Sport și Digi Sport
Liga Florilor – sâmbătă 18.11.2017 – Etapa a 10-a
AHCM Slobozia – HCM Rm Vâlcea, ora 16:00, TVR 2
Liga Florilor – duminică 19.11.2017 – Etapa a 10-a
CS Rapid USL Metrou București – ACS Corona 2010 Brașov, ora 16:30, TVR

HANDBAL FEMININ:
EHF Champions League – duminică 19.11.2017
CSM București – Vistal Gdynia, ora 16:00, Telekom Sport 1

HANDBAL MASCULIN
Liga Zimbrilor – marți 14.11.2017 – Etapa a 11-a
AHC Dobrogea Sud – AHC Dunărea Călărași, ora 20:00, Telekom Sport și Digi Sport
Liga Zimbrilor – miercuri 15.11.2017 – Etapa a 11-a
CSM București – CSM Făgăraș, ora 16:00, TVR 2
Liga Zimbrilor – joi 16.11.2017 – Etapa a 11-a
SCM Politehnica Timișoara – HC Odorhei, ora 17:30, TVR HD
Liga Zimbrilor – joi 16.11.2017 – Etapa a 11-a
HC Vaslui – CSA Steaua București, ora 18:15, Telekom Sport și Digi Sport

HANDBAL MASCULIN
EHF VELUX Champions League – joi 16.11.2017 –
RK Gorenje Velenje – CS Dinamo București, ora 20:00, Digi Sport 2

VOLEI FEMININ
Divizia A1 – luni 13.11.2017 – Etapa a 5-a
CS Știința Bacău – CSM București, ora 18:00, Digi Sport
Divizia A1 – vineri 17.11.2017 – Etapa a 6-a
CSM Târgoviște – CS Știința Bacău, ora 17:45, Digi Sport

VOLEI FEMININ
Campionatul Italiei – sâmbătă 18.11.2017
Imocco Volley Congeliano – Saugella Team Monza, ora 21:45

VOLEI MASCULIN
Cupa României – miercuri 15.11.2017 – Sferturi de Finală – meci tur
LMV Tricolorul Ploiești – CSA Steaua București, ora 18:00, Digi Sport
Divizia A1 – sâmbătă 18.11.2017 – Etapa a 9 – a
CS Arcada Galați – CSA Steaua București, ora 13:45, Digi Sport

BASCHET MASCULIN
Liga Națională de baschet masculin – luni 13.11.2017 – Etapa a 6-a
CS Dinamo București – BCMU FC Argeș Pitești, ora 20:00, Digi Sport

BASCHET MASCULIN
FIBA Europe Cup – miercuri 15.11.2017
U-BT Cluj Napoca – Dinamo Tbilisi, ora 19:00, Digi Sport 3

BASCHET FEMININ
Liga Națională de baschet feminin – duminică 19.11.2017 – Etapa a 6-a
CSM Satu Mare – CSBT Olimpia Bralov, ora 15:15, Digi Sport
Liga Națională de baschet feminin – luni 20.11.2017 – Etapa a 6-a
Universitatea Cluj-Napoca – CS Universitatea Alba Iulia , ora 17:30, Digi Sport

BASCHET FEMININ
EuroBasket 2019 – Calificări – miercuri 15.11.2017
Franța – România, ora 21:30, Digi Sport 3

Urmărește-ne pe Facebook:

Citește și Mai multe de acelasi autor