”Trebuie să o vezi ca să o crezi!” Reacție superbă după comeback-ul reușit de Simona Halep în meciul cu Wang

Data: 27 martie 2019, 21:22 | Autor: Kadi Bulgakov

Simona Halep, locul 3 WTA şi cap de serie numărul 2, a învins-o, miercuri, cu 6-4, 7-5, pe jucătoarea chineză Qiang Wang, calificându-se pentru a doua oară în semifinalele turneului de categorie Premier Mandatory de la Miami.

Meciul a fost un adevărat carusel de emoții, românca a pierdut cinci ghemuri la rând, a salvat trei mingi de set, în al doilea set și a reuşit totodată să câştige şase ghemuri la rând, de la 1-5.

”Trebuie să o vezi, ca să o crezi”, au reacționat cei de la WTA pe contul de Twitter după ce Simona Halep a reușit să restabilească egalitatea la 5 în setul doi, după ce fusese condusă cu 5-1.

Simona Halep mai are nevoie de o singură victorie la Miami pentru a reveni pe locul I WTA.

În faza următoare, Halep va evolua cu învingătoarea dintre jucătoarele cehe Karolina Pliskova, locul 7 WTA şi cap de serie numărul 5, şi Marketa Vondrousova, locul 59 WTA.

Calificarea în semifinale este recompensată la Miami Open cu 354.000 de dolari şi cu 390 de puncte WTA.

error: Content is protected !!