Meci de polo cu sala plina. Cum au fentat stelistii restrictiile impuse de pandemie

Data: 15 martie 2021, 12:14 | Autor: Nănuț Mădălina

Echipa de polo masculin CSA Steaua București a câștigat duminică, 14 martie,  Cupa României.

Stelistii s-au impus în finala competiției cu scorul de 10-9 în fața formației CSM Oradea.

Inedit a fost faptul că cei de la CSA Steaua București au avut sala plină la finala competiției. Poloistii au fost incurajati de ursuletii Asociației Magic, ursuleti care au participat la mai multe competitii in acest weekend.

🧸 Ursuleții Asociației Magic au făcut un adevărat tur de forță în aceste zile, de la sala „Mihai Viteazul” unde băieții de la volei au câștigat ambele meciuri disputate, la terenul de fotbal pentru a-i susține pe fotbaliștii steliști în duelul cu cei de FC FCSB II, iar la final au fost pe poziții, în tribuna bazinului de polo din Complexul Sportiv „Steaua”, loc unde s-a disputat finala Cupei României la polo masculin.

La final, liderul galeriei Asociatiei Magic s-a bucurat alături se poloisti în bazin.

La volei, CSA Steaua București a câștigat partidele cu Zalău si Baia Mare.

CSS CNE Lapi Dej SCM Zalău – CSA Steaua București 0-3(16-25,20-25,21-25)

CSA Steaua București – CS Știința Explorări Baia Mare 3-0(25-20,25-20,25-17).

La fotbal, meciul dintre Steaua București și  FC FCSB II s-a încheiat la scorul de 1-1.