Handbal masculin: CS Dinamo București a câștigat primul meci din play-off

Data: 6 iulie 2017, 15:44 | Autor: Kadi Bulgakov

Dinamo s-a impus astăzi într-un mod categoric în primul meci al play-off-ului disputat împotriva echipei AHC Dunărea Călărași, în sala Dinamo, cu scorul de 31-26 (14-11).

Prima parte a meciului a fost una echilibrată, s-au remarcat pe rând atât jucătorii de la Dinamo cât și cei de la Dunărea Brăila. Gazdele au început mai bine dar oaspeții au revenit în meci și s-a mers cap la cap până la finalul reprizei întâi când câteva intervenții ale portarului Irimuș le-a permis dinamoviștilor să plece pe contraatac și să intre la pauză cu un avantaj de 3 goluri, 14-11.

În partea secundă băieții antrenați de Eliodor Voica au intrat ma deciși în teren iar asta s-a văzut pe tabela de marcaj, în minutul 36 măreau ecartul de pe tabelă la 6 goluri. Dinamoviștii au condus la un moment dat cu 27-16. În minutele de final, impulsionați de de cei câțiva suporteri veniți de la Călărași să-i susțină, băieții lui Adrian Petrea au înscris 5 goluri consecutive cu care au mai îndulcit rezultatul final al meciului. În cele din urmă Dinamo s-a impus cu 31-26.

Cei mai buni marcatori de la Dinamo au fost C.Șandru – 6 goluri și Jakov Vrankovic – 6 goluri. De la echipa vizitatoare s-au remarcat F. Dospinescu – 7 goluri și Irakli Chikovani – 5 goluri.

error: Content is protected !!