Programul meciurilor de handbal, volei și baschet transmise la tv în perioada 4 – 11 decembrie 2017

Data: 3 decembrie 2017, 23:24 | Autor: Nănuț Mădălina

În perioada 4 decembrie – 11 decembrie iubitorii sportului de sală vor putea urmări în direct la Telekom Sport, Digi Sport și TVR o serie de meciuri din handbal, volei și baschet din competițiile naționale și internaționale: Liga Zimbrilor, CupaRomâniei la handbal masculin, Divizia A1 la volei feminin, Divizia A1 la volei masculin, Liga Natională de baschet masculin și Campionatul Mondial de handbal feminin din Germania.

HANDBAL FEMININ – meciurile României la Campionatul Mondial de handbal feminin
Campionatul Mondial de handbal, Meci 3 – Grupa A, marți 05.12.2017
Romania – Spania, ora 21:30, Telekom Sport 1
Campionatul Mondial de handbal, Meci 4 – Grupa A, joi 07.12.2017
Romania – Angola, ora 19:00, Telekom Sport 1
Campionatul Mondial de handbal, Meci 5 – Grupa A, vineri 08.12.2017
Franta – Romania, ora 19:00, Telekom Sport 1

HANDBAL FEMININ – meciuri Campionatul Mondial de handbal feminin
Marți 05.12.2017 – Campionatul Mondial de handbal feminin
Ungaria – Suedia, ora 12:30, Telekom Sport 3
Rusia – Brazilia, ora 18:45 Telekom Sport 2
Suedia – Cehia, ora 19:00, Telekom sport 3
Germania – Serbia, ora 19:00, Telekom Sport 1
Miercuri 06.12.2017 – Campionatul Mondial de handbal feminin
Rusia – Japonia, ora 15:00, Telekom Sport 1
Germania – China, ora 19:00, Telekom Sport 2
Tunisia – Muntenegru, ora 18:45, Telekom Sport 1
Joi 07.12.2017 – Campionatul Mondial de handbal feminin
Polonia – Ungaria, ora 15:00, Telekom Sport 1
Spania – Franța, ora 21:30, Telekom Sport 4
Vineri – 08.12.2017 – Campionatul Mondial de handbal feminin
Olanda – Germania, ora 19:00, Telekom Sport 2
Brazilia – Muntenegru, ora 18:45, Telekom Sport 3
Norvegia – Suedia, ora 21:30, Telekom Sport 2
Danemarca – Rusia, ora 21:00, Telekom Sport 3
Spania – Slovenia, ora 21:30, Telekom Sport 4

HANDBAL MASCULIN
Liga Zimbrilor, Etapa a 13-a, luni 04.12.2017
AHC Dobrogea Sud – CSA Steaua București, ora 18:00, Sala Sporturilor Constanța, Telekom Sport și Digi Sport
Liga Zimbrilor, Etapa a 14-a, sâmbătă 09.12.2017
CSM Focșani 2007 – HC Odorhei, ora 16:00, Sala Sporturilor Focșani, TVR 2
Liga Zimbrilor, Etapa a 14-a, duminică 10.12.2017
Dinamo București – CSM Făgăraș, ora 11:30, Telekom Sport și Digi Sport
Liga Zimbrilor, Etapa a 14-a, duminică 10.12.2017
CSA Steaua București – AHC Potaissa Turda, ora 15:00, Telekom Sport și Digi Sport
Liga Zimbrilor, Etapa a 14-a, duminică 10.12.2017, ora 16:30
SCM Politehnica Timișoara – AHC Dunărea Călărași, ora 16:30, TVR 1

HANDBAL MASCULIN
Cupa României la handbal masculin, Optimi, miercuri 06.12.2017
CSM București – HC Odorhei, ora 17:00, Sala Rapid, Telekom Sport și Digi Sport
Cupa României la handbal masculin, Optimi, joi 07.12.2017
CS Minaur Baia Mare – Dinamo București, ora 17:15, Sala Lascăr Pană, Telekom Sport și Digi Sport

VOLEI FEMININ
Divizia A1, Etapa a 9-a, vineri 08.12.2017
ACS Agroland Timișoara – CSM Volei Alba-Blaj, ora 18:00, se joacă la Blaj, Digi Sport

VOLEI MASCULIN
Divizia A1, Etapa a 12-a, sâmbătă 09.12.2017
LMV Tricolorul Ploiești – CSA Steaua București, ora 15:30, Digi Sport

BASCHET MASCULIN
Liga Națională de baschet masculin, Etapa a 8-a, vineri 08.12.2017
BC CSU Sibiu – SCM U Craiova, ora 18:30, Sala Sporturilor Transilvania, Digi Sport
Liga Națională de baschet masculin, Etapa a 8-a, sâmbătă 09.12.2017
CSM Steaua Eximbank București – U-Banca Transilvania Cluj, ora 20:00, Sala Mihai Viteazul, Digi Sport
Liga Națională de baschet masculin, Etapa a 8-a, luni 11.12.2017
CSM CSU Oradea – BC SCM Timișoara, ora 18:00, Arena Antonio Alexe, Digi Sport

Urmărește-ne pe Facebook:

Citește și Mai multe de acelasi autor